קניית רכב חדש או משומש: מה עדיף?

קניית רכב

כל מי שרוצה להחליף את הרכב שלו, עומדות בפניו שתי אופציות. אופציה אחת, היא לרכוש רכב חדש מהיבואן או מחברות שמציעות קטלוג של רכבים חדשים מהשנתון האחרון, אופציה אחרת, היא לרכוש רכב משומש מבעלים שמוכר אותם. ישנם פרמטרים שונים שיכולים לענות על השאלה, מה עדיף. הפרמטרים שיעזרו להחליט – רכב חדש או רכב משומש?

פרסום ורזומה

רכישה של רכב איננה דומה לרכישה של מוצר סטנדרטי. מדובר על רכישה בסכומי כסף גדולים, וכן מדובר על מוצר שאמור לשרת את הרוכש כל יום בצורות שונות. הוא לא ירצה למצוא את עצמו עם רכש לא תקין או מבצע רכישה ממקור לא אמין. על כן, קניית רכב דרך חברה מוכרת יכולה לחסוך את החששות ואת הבעיות, שעלולות להיווצר לא פעם, אם רוכשים רכב דרך יד 2 או דרך גורמים לא מוכרים.

בלאי וקילומטרז'

כשרוכשים רכב מחברה מוכרת, בוודאי אם מדובר ברכב חדש מהניילונים, וכן אם רוכשים יד שנייה, מקבלים אותו במצב טוב לאחר טיפולים אפילו אם הוא עבר קילומטרז' מסוים. לעומת זאת, רכב משומש נמכר כפי שהוא, עם הבלאי וכל מה שזה אומר מבחינת איכות ואופי השימוש ברכב.

בדיקות

אחד השלבים המשמעותיים ביותר בתהליך של רכישת רכב הוא שלב הבדיקות. יש לקחת אותו למכון על מנת לוודא מה מצבו לפני שמשלמים עליו. במקרה של רכב חדש, אין צורך בכך, מאחר והוא לא עלה על הכביש וכן מקבלים אחריות מלאה על הרכב, במידה ויש בעיה מסוימת. לעומת זאת, במקרה של רכב משומש חובה ללכת למכון בדיקה כדי לגלות תקלות אפשריות שקיימות ברכב ולהימנע מתקלות כאלה בעתיד.

טיפולים

היום כשרוכשים רכב חדש מחברה מוכרת, נהנים מאפשרות לקבל טיפולים מסוגים שונים לרכב במסגרת המוסכים ומרכזי השירות של החברה. זה נכון גם במקרה של רכבי ליסינג, אז לחברה יש אינטרס שהטיפול יתבצע אצלה ולא במקום אחר. אם מדובר ברכב משומש, הטיפולים מתבצעים על ידי הרוכש, במימונו המלא, מה שיכול להגדיל את עלויות התחזוקה של הרכב.

הירשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת, השאירו כתובת מייל ונדאג שתישארו מעודכנים

אהבתם את הפוסט? מומנים לשתף אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אתר לעסק בעיצוב אישי

אתר לעסק בעיצוב אישי

חושבים להקים אתר לעסק בעיצוב אישי? זה רעיון נפלא. תהיה לכם השליטה על העיצוב וכל פרט שנוגע למראה האתר. אם יש לכם רצונות ברורים והייתם

קרא עוד »
איך מתחזקים אתר וורדפרס 

איך מתחזקים אתר וורדפרס 

אחת הפלטפורמות הפופולאריות ביותר לתחזוקת אתרים באינטרנט, היא וורדפרס. ההנחה היא שמרבית האתרים כיום, בוודאי הגדולים שביניהם, עובדים על פלטפורמה זו. הנתונים מלמדים שלמעלה מארבעים

קרא עוד »