בעלי אתרים: איך לשדרג את חוויית המשתמש?

שירותי CDN

אחד הדברים החשובים בניהול אתר אינטרנט הוא חוויית המשתמש (UX), ולכן חשוב שלא להקל ראש בנושא, ולהשקיע בחוויית משתמש איכותית וטובה לגולשי האתר שלכם. איך עושים זאת? להלן מספר טיפים חשובים.

שירותי CDN

לשרת האחסון שלכם, בין אם הוא ישראלי או לא, יש חשיבות בכל הנוגע לחוויית המשתמש, ופה נעצור לציין כי שירותי CDN ישדרגו את חוויית המשתמש באתר שלכם באופן ניכר, מאחר ומדובר בשירות שמנגיש את האתר במהירות גם לגולשים שממוקמים במיקומים גיאוגרפיים מרוחקים.

מהירות טעינה

אם אתר האינטרנט שלכם נטען באופן איטי, דעו כי זה פוגע באופן משמעותי בחוויית המשתמש, וכי גולשים חסרי סבלנות עשויים לנטוש את האתר מוקדם מהצפוי (מה שעלול להוביל לפספוסי מכירות). חשוב להשקיע בכל הנוגע למהירות הטעינה, ובייחוד במובייל. ניתן לעשות זאת באמצעות כמה דרכים, ובין היתר בצמצום משקל התמונות שבאתר.

מסרים ממוקדים והנעה לפעולה

הגולשים לא שוהים זמן רב באתר, ולכן חשוב להקפיד על מסרים ממוקדים והנעה לפעולה, כך שהתוכן שאליו ייחשפו אכן יהיה אפקטיבי בעבורכם ועבורם. כדאי להטמיע כפתורים להתקשרות מהירה, לשליחת הודעת וואטס-אפ ואפילו צ'ט וירטואלי – כל אלה משפרים את חוויית המשתמש באתר.

אלמנטים וויזואליים

לא משנה באיזה תחום האתר שלכם עוסק – חשוב לקחת בחשבון גם אלמנטים וויזואליים, כמו תמונות, סרטונים ואפילו אינפו-גרפיקה. הקפידו לשלב תכנים וויזואליים רלוונטיים, ולא להעמיס את האתר בתמונות וסרטונים מיותרים.

קישורים פנימיים – לא רק עבור SEO

אם אתם נוהגים לקשר בין עמודים, בין אם עבור קידום האתר ובין אם כדי להקל על הגולשים, חשוב להקפיד לסמן את הקישורים הללו בצבע שונה מצבע התוכן, על מנת שיהיו בולטים. כמו כן, זכרו שקישורים פנימיים אולי תורמים לקידום אתרים אורגני (SEO), אבל הם צריכים להיות יעילים גם עבור המשתמשים, ולכן כשאתם מקשרים בין עמוד לעמוד, הקפידו שהעמוד שאליו אתם מקשרים והתוכן הלחיץ יהיו קשורים זה לזה. הגולש מצפה למצוא תוכן מסוים לאחר הלחיצה על הקישור – וודאו שהוא מקבל את התוכן שלו הוא מצפה.

 

בהצלחה.

הירשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת, השאירו כתובת מייל ונדאג שתישארו מעודכנים

אהבתם את הפוסט? מומנים לשתף אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

וופורייזרים מאדים קנאביס

איך אפשר לצרוך קנאביס?

אם בעבר היה הקנאביס נושא שנוי למחלוקת, הרי שהיום מדובר ללא ספק בקונצנזוס ונראה כי אחוזים גדולים באוכלוסייה צורכים את הצמח על בסיס קבוע למטרות

קרא עוד »