גיבוי ענן – פתרונות לבית

גיבוי בענן

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט חברות המספקות שירות של גיבוי ענן לבית או לעסק. מדובר על שיטה מוצלחת ויעילה לגבות את כל המידע הרלוונטי עבורכם, ללא שום צורך להשתמש בזיכרון המוגבל של המחשב שלכם. אומנם נכון כי תמיד ניתן לרכוש כונן קשיח חיצוני על מנת לגבות את המידע החיוני על הכונן, אך מדובר על מוצר שעלול ללכת לאיבוד, להתקלקל או להירטב למשל. במידה והכונן הקשיח שרכשתם התקלקל, הסיכוי שתוכלו לשחזר ממנו את המידע האבוד שואף לאפס. לעומת זאת, מי שיבחר לגבות את המידע החיוני שלו באמצעות הענן, יוכל לשחזר את המידע בכל מקום ובכל זמן. תוכלו לגשת לתיקיות המסמכים או לתיקיות התמונות שלכם מכל מקום בעולם, באמצעות הלפטופ, הסמארטפון או האייפד שלכם. תוכלו בכל רגע נתון לשלוף את המידע הנחוץ לכם, ללא שום צורך להיות תלויים במחשב או בכונן קשיח חיצוני. קראו על פתרונות מחשוב לעסקים

כל מה שחשוב לדעת לגבי גיבוי ענן

חשוב להבין כי ישנו הבדל בין שירותי אחסון בענן (למשל דרופבוקס או גוגל דרייב) לבין שירותי גיבוי בענן. בעוד שירותי אחסון בענן יהיו לרוב זולים יותר ויאפשרו צפייה חופשית במסמכים שלכם מכל מקום בעולם, הם אינם מאובטחים ברמה גבוהה ולכן ישנו תמיד סיכון לפריצה. במידה ופורצים למייל האישי שלכם למשל, ניתנת גישה לכל המסמכים ששמורים בענן שלכם. כמו כן, במידה ותמחקו את הקובץ במחשב, לא ניתן יהיה לשחזר אותו, היות ולא מדובר על שירות של גיבוי אלא על שירות של אחסון בלבד.

לעומת זאת, שירותי גיבוי בענן מספקים שירות דומה אך שיטת הפעולה שלהם שונה לחלוטין. בניגוד לשירותי האחסון, שירותי הגיבוי פועלים בצורה מוצפנת ולכן הם מגובים בתבנית של הצפנה. קבצים אלו ניתנים לגיבוי ושחזור במידת הצורך, לכן אין שום חשש לטעויות אנוש. במידה ומחקתם בטעות קובץ עם תמונות או מסמכים חשובים, תוכלו תמיד לשחזר אותם היות והם מגובים בשרת הווירטואלי. כמובן שרמת האבטחה גבוהה יותר והיכולת של גורם זר להשתלט על הקבצים שואפת לאפס. כך שאם הקבצים שלכם חשובים לליבכם, חשוב לגבות אותם בצורה מקצועית.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דברים שחובה לדעת על ייעוץ הנדסי ובתחומי הבנייה
בימינו, ייעוץ הנדסי הפך להיות כלי חיוני עבור ארגונים המעורבים בפרויקטי בנייה מורכבים. בין אם מדובר...
קרא עוד »
מאי 17, 2024
בחינת חלופות לגינקולוג מסורתי
עבור אנשים רבים המחפשים שירותי בריאות פוריות, גינקולוג מסורתי הוא נקודת המגע הראשונה. עם זאת, ישנם...
קרא עוד »
אפר 28, 2024
סרט תדמית – למי זה מתאים
אם בעבר רוב החברות ורוב בעלי העסקים השקיעו במצגות איכותיות לצורך הצגה בכנסים מקצועיים, הרי שהיום...
קרא עוד »
מרץ 09, 2020