עבודה מהבית: איך מנהלים עסק מהבית בימי הקורונה

שעון נוכחות לעובדים מהבית

התפשטותו של נגיף קורונה בישראל, יצר שינוי בעולם העבודה. בזמן שלא מעט עסקים נסגרו, עובדים יצאו לחופשה ללא תשלום ואחרים פוטרו – יש עסקים שמצליחים להמשיך ולהפעיל את העסק כשבעלי העסקים והעובדים נאלצים לעבוד מהבית. כיצד תוכלו לנהל עסק מהבית בימים הללו? ריכזנו כמה טיפים חשובים.

ניהול עובדים

רבים מבעלי העסקים שמנהלים עובדים, נאלצו לעבור לעבוד מהבית. לא קל לנהל עובדים כשכל אחד עובד מביתו, ולא קל לפקח על תהליכי העבודה ולוודא שכולם אכן עובדים כפי שמצופה מהם. שימוש בשעון נוכחות לעובדים מהבית יכול לסייע לכם, ולו כי כל עובד יוכל לדווח נוכחות בכל יום. מלבד זאת, מוטב לבצע שיחות עבודה באמצעות "זום" (רצוי פעמיים ביום), להגדיר יעדים ברורים לעובדים ולעקוב אחר ביצוע המשימות.

שיווק העסק

משבר הקורונה הוביל לבעיה כלכלית משמעותית במשק, ונכון לכתיבת שורות אלה יש מעל מיליון מובטלים בישראל. לכן, חשוב למצוא כיוון שיווקי נכון, לפתח אסטרטגיה שיווקית שמותאמת למצב, ולקחת בחשבון שללקוחות יהיה לא קל לרכוש מוצרים ושירותים חדשים. בשל המצב הכלכלי, מוטב לחשוב על מבצעים אטרקטיביים ללקוחות, מבצעים שיהיו משתלמים לשני הצדדים, גם לכם וגם ללקוח.

אגב, רצוי להמשיך ולהפעיל את העמודים העסקיים שלכם ברשתות החברתיות, ולהמשיך בפעילות האינטרנטית. כך תוכלו להישאר בתודעה של הלקוחות, ואולי אף להגיע ללקוחות פוטנציאליים חדשים (שיוכלו לרכוש מכם, אם לא עכשיו, אז בתום המשבר).

חיסכון בעלויות

בתקופה בה מתחיל משבר כלכלי במשק, רצוי למצוא את מיטב הדרכים לחסוך בעלויות העסק ולצמצם הוצאות שאינן חיוניות. צמצום ההוצאות יכול להתבטא בכמה רבדים, החל מהוצאת עובדים מסוימים לחל"ת ועד להפסקת עבודה מול ספקים שונים.

טיפ: כדאי לנסות למצוא ברטרים (שירות תמורת שירות) ברשתות החברתיות. אם אתם זקוקים לעיצוב גרפי למשל, ובתמורה יכולה לתת שיחת ייעוץ או מוצר – זו יכולה להיות הזדמנות נהדרת לחסוך בעלויות.

 

יכול להיות שעם תום משבר הקורונה, בעלי עסקים רבים יעדיפו להמשיך ולעבוד מהבית, ולו כדי לחסוך בעלויות השכירות. טוב לדעת שבהחלט ניתן לנהל עסק מהבית, ולהמשיך בפעילות ענפה ובעשייה המקצועית.

הירשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת, השאירו כתובת מייל ונדאג שתישארו מעודכנים

אהבתם את הפוסט? מומנים לשתף אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אדם טל

מי אתה אדם טל?

אדם טל הוא אדם שיש עליו הרבה מידע ברשת. כמו הרבה אנשים שהצליחו בחיים ובמיוחד בחיים הכלכליים, גם על אדם יצאו כל מיני שמועות ולשונות

קרא עוד »