לשון הרע בפייסבוק/שיימינג – השינוי שהרשת החברתית יצרה

לשון הרע בפייסבוק/שיימינג

הרבה אנשים נוהגים לחלק את העולם לשתי תקופות, זו שלפני הרשתות החברתיות וזו שאחרי. במונחים רבים הם צודקים, שכן אין ספק בכלל שהרשתות החברתיות שינו את עולמנו מקצה לקצה. הן איפשרו לנו לייצר קשרים עם אנשים מכל העולם, איפשרו לנו לקבל מידע על דברים שלא ידענו, לא הכרנו, הן איפשרו להרבה יותר אנשים לפרסם דברים ולהפוך בכך גם למפורסמים יותר.

העניין הוא, זה נכון גם בהיבט הפחות חיובי של הדברים. למשל, הרשתות החברתיות יצרו מצב שהרבה יותר קל היום לגרום נזק תדמיתי לאנשים. בין אם מדובר באנשי ציבור ובין אם מדובר באנשים פרטיים. זה נעשה באמצעות מה שאנחנו מכירים בביטוי שיימינג.

הרעיון של שיימינג הוא מאוד פשוט, אם נניח אנחנו רוצים לגרום נזק משמעותי לאדם מסוים, כל מה שעלינו לעשות זה להפיץ עליו דברים שליליים בפייסבוק או ברשת חברית אחרת, לדאוג שהרבה אנשים ישתפו את הדברים האלה, יגיבו אליהם, יעשו לייק, ובכך אנחנו יוצרים מצב שיותר ויותר חברים בתוך הרש ומחוצה לה, נחשפים לדברים שליליים אודותיו.

למידע נוסף על לשון הרע בפייסבוק

כיצד מתמודדים עם שיימינג

אנשי ציבור יכולים להתמודד עם מצב כזה, מאחר ויש להם דוברים, יחצ"נים, יש להם גישה לכלי תקשורת, אך גם הם ובוודאי אנשים מן השורה, נדרשים למצוא כלים כיצד לעמוד מול שיימינג שיכול להיות מאוד פוגע ומאוד בעייתי מבחינה מקצועית, חברתית ומבחינות אחרות.

הדרך הנכונה להתמודד עם בעיה כזו, היא להגיש תביעת לשון הרע כנגד מי שיצר את הפוסט הראשון וכן נגד מי ששיתף את הדברים בהמשך. אפשר לעשות זאת דרך הכתובת https://www.felaw.co.il/. צריך לציין, זה השינוי המהותי של הרשתות החברתיות, העובדה שכל דבר שהן מפרסמות, נעשה בפריסה מאוד רחבה ועל כן ההשפעה של הדברים היא משמעותית מאוד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
4 יתרונות בסרטוני אנימציה לעסקים
אם אתם מרגישים שהעסק שלכם נשאר מאחור במידה כזו או אחרת ואתם תוהים מה תוכלו לעשות בצורה אחרת על מנת...
קרא עוד »
מאי 11, 2020
מה צריך לדעת על קניית צפיות לטיקטוק
צפיות TikTok הן מדד חשוב למדידת הצלחת סרטון. רכישת צפיות ב-TikTok הופכת פופולרית יותר ויותר בקרב יוצרי תוכן...
קרא עוד »
אפר 18, 2023
מה כדאי לכלול בעיצוב הצ'ק הממותג?
יותר ויותר עסקים מבינים כי יש משמעות אדירה לשאלה איך הם משלמים על השירותים שהם צורכים. כיום ההבנה היא...
קרא עוד »
מרץ 06, 2019