מעצבים מוצר חדש? – 5 נקודות חשובות שצריכים לקחת בחשבון

עיצוב של מוצר חדש הוא תהליך שיש בו לא מעט שלבים שכל אחד מהם צריך לקבל את ההתייחסות המתאימה לו ועליו להיות מבוצע על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בתחום הספציפי המדובר. עיצוב המוצר בכללותו כולל חמישה שלבים חשובים שכדאי להכיר ולהבין מה המהות של כל אחד ואחד מהם.

 

נקודה מספר 1 – חומרי המוצר

לחומרי הגלם יש חשיבות גבוהה מאד, שכן הם יכולים להשפיע על העלויות של ייצור המוצר אך גם האיכות והעמידות של המוצר תלויות בהם. מכאן שצריך להכיר מגוון רחב של חומרים שיכולים להיות מתאימים כחומרי גלם ובמקרה הצורך – חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ממי שמכיר ויוכל לחוות את דעתו כמו מעצב מוצר למשל, בנוגע לבחירה שתהיה הכי נכונה ומתאימה מכל הבחינות.

 

נקודה מספר 2 – אריזת המוצר

גם כאן יש הרבה דברים לחשוב עליהם – האריזה צריכה להיות קלה לנשיאה או לפתיחה, היא צריכה להיות עשויה בעצמה מהחומרים הנכונים והמתאימים ביותר, היא צריכה להתאים לקהל היעד מבחינת העיצוב שלה, המראה שלה והדרך לאחסן אותה או להכניס אותה אפילו לתיק. האריזה צריכה להיות חלק בלתי נפרד מהמוצר עצמו ובין אם היא תישאר בשימוש ובין אם מדובר באריזה שמושלכת לפח אחרי הפתיחה – צריך לחשוב היטב על לא מעט היבטים שיהיו קשורים בה. המקום המתאים למשימה זו הוא סטודיו לעיצוב מוצר שעובדים בו אנשי מקצוע מנוסים שמכירים את התחום.

 

נקודה מספר 3 – צבעוניות המוצר

המראה והעיצוב של המוצר עצמו הם אלה שיש להם חלק גדול בקרב הלקוח האם לרכוש את המוצר או שלא. מכאן שהצבעוניות קריטית ומהותית ויש לה לא מעט שיקולים – התאמה למוצרים דומים או נוספים, קשר עיצובי הדוק למותג עצמו של החברה שמייצרת את המוצר וכמובן שילוב בין צבעים או גוונים שיהיו נעימים לעין ולא יהיו נועזים או חזקים מדי. מעצבים גראפיים עובדים לא מעט על בחירה נכונה של הצבעוניות עבור כל מוצר ומוצר.

 

נקודה מספר 4 – אורגונומיה

האורגונומיה מתייחסת לקשר הפיזי שבין הלקוח לבין המוצר – הדרך שלו לאחוז במוצר עצמו או באריזה שלו, הנוחות הפתיחה או ההחזקה, בהנחה של המוצר על גבי מדף או שולחן ובאופן כללי בדרך שבה הוא עושה שימוש במוצר על פי הצורך או המהות של המוצר עצמו.

 

נקודה מספק 5 – חדשנות המוצר ביחס לשוק

אין ספק שעל מנת ללכוד את תשומת ליבו של הלקוח הסופי ולשכנע אותו לרכוש את המוצר צריך להראות לו את הייחוד, את החדשנות שיש מאחורי המוצר ואת הסיבות למה הוא בולט או שונה ביחד למוצרים אחרים או דומים. כך הלקוח ישתכנע שכדאי לו לקנות ושהמוצר יעזור לו ויקדם אותו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להיות סוכן 7XL?
רוצים להתחיל להרוויח כסף בקלות ומשיווק של 7XL? אם יש לכם את הכישורים להתחיל לעשות שיווק אפקטיבי ולעודד...
קרא עוד »
פבר 07, 2021
למה עדיף לעסק לרכוש אופיס עם רישיון?
כשאנחנו מעוניינים להתקין תוכנה כמו אופיס לעסק, עומדות בפנינו שתי אופציות. אופציה אחת, היא לעשות את זה...
קרא עוד »
ספט 28, 2021
קניית רכב חדש או משומש: מה עדיף?
כל מי שרוצה להחליף את הרכב שלו, עומדות בפניו שתי אופציות. אופציה אחת, היא לרכוש רכב חדש מהיבואן או...
קרא עוד »
יול 06, 2020