למה אתם צריכים לינקים חיצוניים לקידום האתר שלכם בגוגל?

לינקים חיצוניים לקידום האתר

לא משנה כמה עדכונים גוגל עשו לאורך השנים וכן כמה עדכונים מנועי חיפוש אחרים עשו לאורך השנים כדי לשדרג את מנוע החיפוש שלהם עדיין לא נמצא תחליף לחשיבות של לינקים חיצוניים. כאשר אנשים מקדמים את האתר שלהם במנועי החיפוש הם לרוב הולכים לפי קידום אורגני בגוגל שכן הוא מנוע החיפוש המורכב והמתוחכם ביותר, הרבה מנועים אחרים מעתיקים מהאלגוריתם של גוגל ולכן נצא מנקודת הנחה אשר קידום בגוגל יסייע לנו במרבית מנועי החיפוש האחרים אם לא בכולם. אחד הדברים החשובים ביותר שגוגל מייחס להם חשיבות הם הלינקים החיצוניים.

כיצד עובד מנוע החיפוש של גוגל?

מנוע החיפוש של גוגל מבוסס על אלגוריתם שהוא סוג של נוסחה מאוד מורכבת הכוללת ככל הנראה מאות נוסחאות וסעיפים שונים (ובוודאי נוסחאות על נוסחאות) של איך גוגל מדרגת אתר במנוע החיפוש שלה. למעשה חוץ מהמהנדסים הראשיים של גוגל אף אחד אינו יודע מהו האלגוריתם/הנוסחה במדויק ומלבד כמה סעיפים/עשרות סעיפים המוכרים לציבור היתר יישארו סמויים בכספות של גוגל. כאמור מאות פרמטרים עשויים להשפיע על דירוג כזה או אחר של אתר לביטוי מסוים בגוגל כאשר הקישורים המקשרים מרחבי הרשת לאתר מסוים משפיעים לא מעט ונחשבים לחיוניים מאוד.

כיצד הקישורים משפיעים על סמכות האתר?

חשוב להבין כי הקישורים המקשרים מרחבי הרשת מסייעים לשיפור הסמכות והאמינות של האתר בעיני גוגל. נשליך דוגמה מהחיים שמחוץ למחשב ולאינטרנט. זוג חברים נפגש אתכם לקפה ומספר לכם מדוע אתם חייבים ללכת לראות את הסרט X בקולנוע. אתם עונים בחזרה ששמעתם שיש ביקורות טובות על הסרט אבל בהזדמנות תלכו לראות. יום למחרת חבר/ה מתקשרים אליכם ומספר לכם על הסרט גם כן ועושים זאת בהתלהבות רבה. לאחר שבוע גם מישהו מהמשפחה או חבר נוסף לפתע ממליץ לכם לראות את הסרט הזה. זהו השלב שבו אתם אומרים לעצמכם ו/או לבני/בנות הזוג שלכם שאתם ממש רוצים לראות את הסרט כבר. אם כולם ממליצים עליו כנראה שהוא באמת שווה צפייה. זה הכוח של ההמלצות וככל שההמלצות באות ממקור שאנו יותר סומכים עליו כך נהיה קשובים יותר להמלצות ונייחס להן חשיבות. כך עובד מנוע החיפוש של גוגל עם לינקים חיצוניים המקשרים לאתר שלנו.

התרומה של קישורים חיצוניים לסריקה מהירה של עמודים חדשים

דבר נוסף שקישורים חיצוניים יכולים לעזור בו לאתר שלכם הוא שאם העליתם עמוד חדש לאתר שלכם (נניח עמוד על שירות חדש או פוסט חדש בבלוג שלכם) ואתם רוצים שגוגל תסרוק אותו במהירות הרי שהקישורים עוזרים לגוגל לגשת ולסרוק את העמוד החדש מהר יותר.

הירשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת, השאירו כתובת מייל ונדאג שתישארו מעודכנים

אהבתם את הפוסט? מומנים לשתף אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

צילום לאתרי אינטרנט

צילום לאתרי אינטרנט

באמצעות תמונות ניתן להגיע אל הגולשים שלכם בצורה טובה יותר, לשווק את המוצרים בצורה אפקטיבית ויעילה יותר וכמובן להעביר מסרים בצורה חדה וברורה יותר. תמונות

קרא עוד »
נכסים דיגיטליים

נכסים דיגיטליים

אנו חיים כיום בעולם דיגיטלי, וזה אומר שנכסים דיגיטליים נמצאים בכל מקום. מהתמונות המאוחסנות בסמארטפונים ועד לסרטים שהן מזרימות מנטפליקס או אמזון פריים, המסמכים שהם

קרא עוד »