מאיפה נולד הפחד ממתמטיקה?

מתמטיקה – איזו אסוציאציות מעלה לכם המילה הזו? יש כאלו שחשים כאן את האתגר ואת האדרנלין, את העניין ואת המאמץ החשיבתי. אבל רבים אחרים מתחילים להזיע בחוסר נוחות. ואפילו תחושה של פחד ממלאה את ליבם. כן, אין ספק שעבור רבים מקצוע המתמטיקה הינו מקצוע מלחיץ ומפחיד שמדיר שינה מעיניהם. הבה ונבין מה גורם לפחד הזה?

ההצלחה החשובה בתחום

ראשית עלינו להבין כי מדובר על מקצוע בעל חשיבות רבה. בכל מוסד לימודים ולקראת כל קבלה למוסד יש התייחסות להישגים וליכולות במקצוע זה. כמו כן כדי להתקבל למגמות מסוימות או לקורסים מבוקשים חשוב להוכיח הצלחה במתמטיקה. כך שחשיבות ההישגים עשויה לגרום למתח משמעותי בליבותיהם של התלמידים. דבר שיוצר מועקה בכל מה שקשור למתמטיקה.

הקושי והמאמצים

לצד הצורך להצליח חשוב להבין כי מתמטיקה הוא מקצוע שעשוי להיות קשה לתלמידים רבים. ככל שרמת הלימודים או הבחינה גבוהה יותר, כך יותר תלמידים יחושו שהם לא מצליחים למצוא ידיים ורגליים בתוך עומס הסימונים והספרות. אמנם הם חייבים להתאמץ ולתרגל. לשנן נוסחאות ולחפש פתרונות כדי להתמודד עם הקושי. אבל אי אפשר להכחיש שהאתגר עשוי להיות קשה מאוד עבור תלמידים רבים.

ובהגיע עת מבחן

וכאשר מגיע מבחן – הקושי הולם ונעשה גדול אף יותר. כי מפלס המח עולה לגבהים חדשים, וגם מה שהתלמיד מסוגל ויכול הופך להיות לבלתי ישים. כי המתח והחרדה מהמבחן גורמים לו להיות לא יעיל. וכאשר מדובר על מבחנים משמעותיים כמו מבחני בגרות הרי העניין מורכב מאוד. מצד אחד ההצלחה נחוצה ומשמעותית ביותר, ומנגד הלחץ והחרדה מאיימים על התלמידים. אין ספק שרבים הם התלמידים שמתמודדים עם העומס הזה והמקצוע בהחלט מלווה אצלם ברגשות לא נעימים. כן, גם פחד נמצא בשם בזירה.

מה עושים מול הפחד?

הפחד קיים ומקשה על התלמידים. מה עושים? כדי להתמודד עם העניין חשוב למצוא דרך יעילה לרכוש יכולות וכלים להתמודדות. קורס מקצועי ויסודי כהכנה למבחן משפר את הידע וגם מרגיע ועוזר לנבחן להגיע למבחן שלו עם טקטיקות ישימות להצלחה במבחן.

 

לפרטים נוספים – מוזמנים להכנס לאתר https://bagrut.gool.co.il/.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מוצרי טיפוח בזול
כל אחד מאתנו עושה שימוש במוצרי טיפוח שונים. זה לא חייב להיות דווקא בשמים יקרים או קרמים שעלותם מגיעה...
קרא עוד »
נוב 13, 2019
יתרונות מרכזיים של פתרונות תשלום והסדר לעסקים
בעידן הדיגיטלי של ימינו, לא ניתן להפריז בחשיבות האסטרטגית של אימוץ פתרונות תשלומים והסדר חזקים....
קרא עוד »
מאי 07, 2024
פורטל הביטוחים הגדול בישראל
מחפשים היכן לעשות ביטוח לרכב או לבית? רוצים למצוא את המקום הטוב ביותר כדי לרכוש בו ביטוח טוב ואיכותי...
קרא עוד »
אוק 09, 2021